Sobota, 08 08 2020
 

Dobre konto firmowe

12:23 Dodano 12-01-2013

tagi: konto firmowe, rachunek firmowy, przelewy doz zus, dobre konto, zus, us, firma,

Odpowiednio dobrane konto firmowe pozwala efektywnie zarządzać gotówką w firmie. Przy wyborze konkretnego banku należy zwrócić szczególną uwage na kilka czynników.

najlepsze konto firmowe

Podstawową kwestią jaką należy rozważyć dokonując wyboru konta fimowego jest jego użyteczność w odniesieniu do rodzaju prowadzonej działalności. Z tego też względu w przypadku działaności w której transakcji dokonuje się w formie gotówkowej, a ilość tych transakcji jest dość duża powinniśmy zwrócić uwage na opłaty po stronie banku za wpłaty gotówki na nasze konto. Wpłat można dokonywać na różne sposoby a do napopularniejszych należą: wpłaty gotówki we wpłatomatach banku, wpłaty dokonywane bezpośrednio w kasie banku i wpłaty do tzw. wrzutni banku. Z pośród wymienionych najczęściej bezpłatne we szystkich bankach są wpłaty dokonywane we wpłatomacie.

Konto oferujące bezpłatne wpłaty we wpłatomatach

Kolejnym aspektem na który należy zwrócić uwagę jest opłata za otwarcie i prowadzenie konta. Tutaj również należy spojrzeć na ten aspekt pod kątem charakteru prowadzonej działalności i tak dla działalności sezonowej stała miesięczna opłata może doprowadzić do generowania nadmiernych kosztów w miesiącach w których nie generujemy przychodów. W przypadku działalności ciągłej koszt ten byłby mniej odczuwalny z uwagi na stały obrót gotówki na koncie tym nie mniej warto poświęcić chwilę i poszukać oferty banków oferujących bezpłatne otwarcie i prowadzenie konta.

Bezpłatnie otwarcie i prowadzenie konta firmowego

Następną rzeczą istotną z punktu widzenia prowadzenia działalności gospodarczej są przelewy bankowe wykonywane na rachunek ZUS, US i kontrahentów. W tej kwestii większość banków oferuje bezpłatne przelewy na rachunki ZUS i US jeśli przelewów dokonujemy przez internet. Zupełnie inaczej wygląda sprawa w przypadku przelewów na rachunki kontrahentów, tutaj banki wykorzystują swoją pozycję i pobierają opłaty za tego rodzaju przelewy. Ponownie charakter działalności będzie determinował czy koszty z tym związane powinny być istotnym parametrem branym pod uwagę w momencie wyboru rachunku firmowego.

Bezpłatnie przelewy do ZUS i US przez internet

Saldo minimalne i stałe wpłaty to kolejny czynnik na który należy zwrócić uwage dokonując wyboru odpowiedniego konta firmowego. Jeśli rodzaj naszej działalności ma charakter sezonowy powinniśmy szukać takich rozwiązań w rachunkach bankowych, które nie pobierają opłaty za brak regularnych wpływów na konto. Wymóg posiadania minimalnego salda na rachunku może okazać się problemem w sytuacji spowolnienia w branży w której funkcjonujemy, dlatego też powinniśmy poświęcić trochę eneregii na znalezienie takiego rachunku firmowego, który takiego salda nie wymaga.

Wygodne i proste konto firmowe

Ostatnią istotną kwestią jest dostęp do kapitału. Prowadząc działaność gospodarczą bardzo często pojawiają się przed nami zyskowne transakcje, a nie zawsze mamy odpowiednią ilość gotówki na ich finalizację. Z tego też względu powinniśmy szukać takiego konta bankowego, które zapewni nam odpowiedni limit kredytowy aby okazje do zarobienia dodatkowych pieniędzy nie uciekały nam z przed nosa.

Źródło: Niezależne Centrum Finansowe

Komentarze: 1
Ocena: 0
12-01-2013 19:58
~Businessman: Brak tytułu

Ja mam konto firmowe w banku ING, mają przejżysty interfejs a i samo konto jest bezpłatne przy odpowiedniej ilości transakcji dokonywanych kartą. Ja płace kartą za paliwo i konto mam za 0 zł.

Dodaj komentarz:
Imię: ( wymagane )
Tytuł: ( wymagane )
Treść komentarza: ( wymagane )
= ( wymagane )

Newsletter

 

Top Produkty !!!

1. Lokaty i Obligacje
Lion's Bank (Lokata)
 
2. Kredyty gotówkowe
Alior Bank (Pożyczka gotówkowa)
 
3. Konta osobiste
T-Mobile Usługi Bankowe (Konto osobiste)
 
4. Kredyty mieszkaniowe
Expander (Kredyt mieszkaniowy)
 
5. Ubezpieczenia na życie
ING Życie (Ubezpieczenie na wypadek nowotworu)