Na początku warto dowiedzieć się czym są tak naprawdę fundusze inwestycyjne. Według oficjalnych definicji są to instytucje, które inwestują pieniądze ich użytkowników, a więc nas. Kto rozdysponowuje te pieniądze? Zajmują się tym doświadczeni specjaliści, którzy potrafią przewidzieć zachowania rynku. Zadanie, z jakim muszą zmierzyć się fundusze inwestycyjne to nie tylko zachowanie danych pieniędzy, ale także wypracowanie jak największych zysków, które są następnie dzielone na członków funduszu. Aby zarządzać funduszem trzeba nie tylko posiadać wiedzę, ale i odpowiednie uprawnienia – aby zostać doradcą inwestycyjnym trzeba wyrobić sobie specjalną licencję. Fundusze inwestycyjne można podzielić na otwarte, specjalistyczne otwarte i zamknięte. Każdy cechuje się innym zachowaniem. Najpopularniejsze są otwarte fundusze inwestycyjne. Głównie z powodu niskich progów wymagań – wystarczy zainwestować sto złotych by dołączyć do takiego funduszu. Więcej zabawy jest już z zamkniętymi funduszami inwestycyjnymi, które skupiają zwykle osoby zamożne.
Przed podjęciem decyzji o ulokowaniu śrdoków w konretnym funduszu warto poświęcić trochę czasu i odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
1. W jakim celu chcę inwestować w fundusze inwestycyjne.
2. Jak długo zamierzam trzymać pieniądze w funduszach.
3. Jakie ryzyko jestem w stanie zaakceptować.
Odpowiedź na powyższe pytania ułatwi nam wybór odpowiedniego funduszu bądź grupy funduszy. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na możliości jakie oferują różne platformy funduszy. Bardzo często w ramach jednej platformy uzyskujemy dostęp do kilkuset funduszy inwestycyjnych.
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Dowiedz się więcej[Rozumiem]