Czwartek, 30 maja 2024
 

Doradztwo ds. nieruchomości

Finanse osobiste

W poszukiwaniu odpowiedniej nieruchomości warto skorzystać z usług firm specjalizujących się w obrocie nieruchomościami, ponieważ wbrew obiegowej opinni bardzo często nie zapłacimy za taką usługę żadnej prowizji, a uzyskamy dostęp do rozbudowanej bazy ofert nieruchomości. Prowizji nie zapłacimy w przypadku pośredników współpracujących z deweloperami, którzy to pokrywają wynagrodzenie biura nieruchomości ze "swojej" kieszeni. Taka sytuacja jest dość popularna na polskim rynku, jednak niewiele osób ma tego świadomość i decyduje się na skorzystanie z usług pośrednika.

Jeśli zdecydujemy się na pomoc w znalezieniu nieruchomości to warto zwrócic uwagę na klika bardzo istotnych kwestii, przede wszystkim powinniśmy jasno określić jakiego rodzaju nieruchomości szukamy, na jakich kwestiach najbardziej nam zależy: dojazdy, otoczenie, poziom hałasu, bliskość dróg wyjazdowych z miasta, sklepów, szkół etc. Na tej podstawie doradca przygotuje dla nas ofertę od kliku do klikunastu nieruchomości spełniających nasze oczekiwania. Jeśli doradca zaproponuje nam tylko 1-2 mieszkania, które nie spełniają naszych wymogów to najprawdopodobniej oznacza, że zależy mu bardziej na sprzedaży kontretnych lokalizacji niż na spełnieniu naszych oczekiwań. W takiej sytuacji należy zastanowić się nad zmianą pośrednika.

Główną zaleta korzystania z usług doradcy ds. nieruchomości jest oszczędność czasu. W dzisiejszym świecie czas to pieniądz więc warto zastanowić się, czy zamiast szukać nieruchomości na własną rekę nie lepiej będzie oddać kwestie poszukiwań w ręce ludzi, którzy na codzień zajmują się obrotem nieruchomościami. Pamietajmy o tym, że o ile w przypadku rynku pierwotnego bardzo często nie zapłacimy prowizji za usługi doradcy to dla nieruchomości z rynku wtórnego taka prowizjia może się pojawić. Wolny rynek daje nam możliwość negocjacji wysokości prowizji i naszym zadniem nie powinna ona przekroczyć 2%.

Niezależnie od Twoich potrzeb doradcy do spraw nieruchomości pomogą Ci we właściwym wyborze. Przeprowadzą Cię przez zawiłości formalno-prawne i zadbają o bezpieczeństwo transakcji.

 

Doradztwo ds. nieruchomości

  • Ponad 20 000 ofert nieruchomości z całej Polski!
  • Bezpłatne doradztwo w nieruchomościach
  • Ponad 150 inwestycji z rynku pierwotnego!
  • Pomoc prawno - formalna
Oceń produkt:
Ocena użytkowników2,75
Komentarze: 1
Ocena: 0
17-12-2012 22:47
~J23: Brak tytułu

Mieszkania lepiej szukać samodzielnie np. na Targach mieszkań albo w internecie. Wyjątkiem może być rynek pierwotny gdzie deweloper pokrywa prowizję pośrednika. Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś nie ma zbyt wiele czasu, poszukiwania może zlecić doradcy do spraw nieruchomości.

Dodaj komentarz:
Imię: ( wymagane )
Tytuł: ( wymagane )
Treść komentarza: ( wymagane )
= ( wymagane )

Newsletter

 

Top Produkty !!!

1. Lokaty i Obligacje
Lion's Bank (Lokata)
 
2. Kredyty gotówkowe
Alior Bank (Pożyczka gotówkowa)
 
3. Konta osobiste
T-Mobile Usługi Bankowe (Konto osobiste)
 
4. Kredyty mieszkaniowe
Expander (Kredyt mieszkaniowy)
 
5. Ubezpieczenia na życie
ING Życie (Ubezpieczenie na wypadek nowotworu)